Contacte

N. Iorga str., 21, MD-2012;
mun. Chişinău, Republica Moldova;
tel.: +373 22 85 22 99;
fax: +373 22 85 22 94;
e-mail: office@mca.gov.md; www.mca.gov.md
Nume/Prenume
Denumirea funcției
Email
Număr de telefon

Valentina Badrajan

Director executiv

valentina.badrajan@mca.gov.md

0 22 85-22-99

Igor Perjan

Vicedirector executiv

igor.perjan@mca.gov.md

0 22 85-22-95

Valentin Bozu

Vicedirector executiv

valentin.bozu@mca.gov.md

0 22 85-22-98

Sergiu Iuncu

Director, proiectul Tranziţia spre agricultura performantă

sergiu.iuncu@mca.gov.md

0 22 85-22-97

Anatol Usatii

Director, proiectul Reabilitarea drumului

anatol.usatii@mca.gov.md

0 22 85-22-05

Leonid Mazilu

Director procurări

leonid.mazilu@mca.gov.md

0 22 85-22-11

Corneliu Busuioc

Director, Aspecte de mediu şi sociale

corneliu.busuioc@mca.gov.md

0 22 85-22-07

Elena Bodiu

Director financiar şi administrativ

elena.bodiu@mca.gov.md

0 22 85-22-08

Andrei Bat

Director monitorizare şi evaluare

andrei.bat@mca.gov.md

0 22 85-22-09

Sergiu Luchita

Specialist, activitatea privind accesul la resurse financiare

sergiu.luchita@mca.gov.md

0 22 85-22-92

Eugenia Ganea

Specialist, aspecte sociale și de gen

eugenia.ganea@mca.gov.md

0 22 85-22-12

Inga Burlacu

Director comunicare și documentare

inga.burlacu@mca.gov.md

0 22 85-22-13

Grigore Stratulat

Specialist aspecte stramutare

grigore.stratulat@mca.gov.md

0 22 85-22-14

Cornelia Ursu

Traducător

cornelia.ursu@mca.gov.md

0 22 85-22-15

Andrei Pavlov

Manager sisteme informaţionale

andrey.pavlov@mca.gov.md

0 22 85-22-96

Ion Bors

Consilier juridic

ion.bors@mca.gov.md

0 22 85-22-18

Irina Telescu

Asistent finanţe şi buget

irina.telescu@mca.gov.md

0 22 85-22-19

Valentina Catanoi

Specialist, activitatea de reforma a sectorului de irigare

valentina.catanoi@mca.gov.md

0 22 85-22-21

Diana Banaruc

Specialist resurse umane

diana.banaruc@mca.gov.md

0 22 85-22-04

Sergiu Tipisca

Specialist finanţe şi buget

sergiu.tipisca@mca.gov.md

0 22 85-22-23

Andrei Stratulat

Specialist tranziția la agricultura performantă

andrei.stratulat@mca.gov.md

0 22 85-22-24

Ana Racu

Specilist informare

ana.racu@mca.gov.md

0 22 85-22-25

Lidia Grachila

Manager administrare

lidia.grachila@mca.gov.md

0 22 85-22-26

Veaceslav Hamitchi

Specialist tehnic pentru activitatea reabilitare a sistemelor centralizate de irigare

veaceslav.hamitchi@mca.gov.md

0 22 85-22-16

Mariana Gherghi

Specialist în procurări

mariana.gherghi@mca.gov.md

0 22 85-22-11

Iurie Apostol

Șofer

Marcela Eșanu

Asistent Executiv

marcela.esanu@mca.gov.md

0 22 85-22-99

Mihai Ojog

Specialist monitorizare și evaluare

mihai.ojog@mca.gov.md

0 22 85-22-29

Lucia Micu

Asistent Proiectul Tranzitia la Agricultura Performanta

lucia.micu@mca.gov.md

0 22 85 22 01

Ion Cazacu

Șofer

Ana Groza

consultant juridic

ana.groza@mca.gov.md

022 85 22 17

Vladimir Baltean

Sofer

Vitalie Bumacov

Consultant activitatea privind accesul la resurse financiare

vitalie.bumacov@mca.gov.md

022 85-65-93

Daniela Petrusevschi

Specialist în aspecte de mediu

daniela.petrusevschi@mca.gov.md

373 22 85 22 20

Parteneri


 

Agent Procurări - Booz Allen  Hamilton

Nume Funcție   Adresă Contacte

Valeriu Rotaru
 

Lider de echipă

Str. Vlaicu Pîrcalab, 63, of. Chișinău, MD 2012, Republica Moldova

tel.:+ 373 (22) 815 847, 815 848, 815 849

fax: + 373 (22) 815 850 

e-mail: rotaru_valeriu@bah.com  

 

Agent Financiar -  Cardno Emerging Markets USA

Nume Funcție Adresă Contacte
 Babken Mnatsakanyan Manager

Str.  Vlaicu Parcalab 63 Skytower, et. 8, of. D Chisinau, MD-2012, Moldova

tel.: + 373 (22) 854-817

fax: + 373-22-854-819

e-mail: Babken.Mnatsakanyan@cardnoem.com 

 

 

 

 

 

Mott McDonald și Agenția pentru Dezvoltare Rurală ACSA

Nume  Funcție Adresă Contacte  

  Gary Merkley

  Lider de echipa

  gary.merkley@gmail.com

 tel.: + 373 (22) 23 89 64

  Aurica Crozu

  Sergiu Budeșteanu 

  Lider adjunct

  Lider adjunct GBH

  caurica@hotmail.com

  sergiu.budesteanu@gmail.com

 tel.: + 373 (22) 23 86 64

 tel.: + 373 (22) 23 86 64